Tantryczny masaż czakr

 

Żyjemy w mechanicznym świecie, który zapomniał, że ciało, umysł i dusza to jedność. Rozdzielenie tych elementów lub zaniedbanie jakiegokolwiek z nich może doprowadzić do zaburzenia równowagi w organizmie na każdym z poziomów. W zależności od tradycji wyróżnia się pięć, siedem lub więcej głównych czakr, czyli centrów energetycznych w ciele człowieka. W naszej pracy korzystamy z najbardziej rozpowszechnionego systemu uznającego siedem czakr głównych . Tantra wspiera ich otwieranie się, co umożliwia swobodny przepływ energii pomiędzy kością ogonową a szczytem czaszki. Brak blokad w przepływie energii prowadzi do zjednoczenia z samym sobą. Tantryczny masaż czakr przebiega inaczej w zależności od płci osoby masowanej.

 

“Znajduje się ona ponad wszelką dwoistością i przeciwieństwem. Czasem nazywamy ją równowagą. Równowaga harmonizuje wszelkie skrajności. Równowaga jest jak dobrze nastrojona struna instrumentu, nie za mocno i nie za lekko. Wibruje idealnie i wybrzmiewa cudowna muzyka”.

Maha Ghosanada

divider

 

DLA PANÓW

 

Masażowi podlegają czakra podstawy (Muladhara), czakra splotu słonecznego (Nabhi-Manipura), czakra gardła (Vishuddha). Nie oznacza to jednak, że pozostałe czakry zostały pominięte. Otwarcie powyższych czakr powoduje automatyczne otwarcie trzech pozostałych (pomijamy czakrę siódmą, czyli czakrę korony).

 

DLA PAŃ

 

Masażowi podlegają czakra sakralna (Swadhisthana), czakra serca (Anahata), czakra trzeciego oka (Ajna). Nie oznacza to jednak, że pozostałe czakry zostały pominięte. Otwarcie powyższych czakr powoduje automatyczne otwarcie trzech pozostałych (pomijamy czakrę siódmą, czyli czakrę korony).

 

DLA PAR

 

Męska i żeńska energia uzupełniają się wzajemnie jak Yin i Yang. Porównanie to nie jest przypadkowe, ponieważ poza czakrą siódmą wykraczającą poza świat dualny, każda z czakr posiada energię Yin lub Yang. Różnice pomiędzy mężczyzną i kobietą sprawiają, że ich systemy posiadają przeciwne polaryzacje tzn. biegunowi Yang mężczyzny odpowiada biegun Yin u kobiety. Przeciwległe bieguny przyciągają się wzajemnie, a ich równowaga warunkuje relację w związku. Tantra wspierając otwieranie się czakr i równoważąc ich energie, pozwala mężczyźnie i kobiecie na doświadczanie miłości oraz zjednoczenia na poziomie cielesnym, umysłowym i duchowym.

 

Miłość to jedna dusza w dwóch ciałach.”

Arystoteles

divider

 

Masażowi podlegają bieguny Yang (pozytywne). U mężczyzn czakra podstawy (Muladhara), czakra splotu słonecznego (Nabhi-Manipura), czakra gardła (Vishuddha). U kobiet czakra sakralna (Swadhisthana), czakra serca (Anahata), czakra trzeciego oka (Ajna).

60 min / 90 min / 120 min
270 pln / 370 pln / 500 pln